Nasi marcowi jubilaci

Fot: AK

Fot: AK

Marzec w pełni. Czas kończącej się zimy oraz rozpoczynającej wiosny. Za oknami gdzieniegdzie widać jeszcze resztki zalegającego, styczniowego śniegu, mimo to nie sposób nie zauważyć, udzielającego się praktycznie wszystkim, wiosennego optymizmu. 

Ten szczególny miesiąc stał się także okresem narodzin kilku znanych i lubianych osób, realizujących się działalności publicznej na rzecz rozwoju naszego państwa. W nadchodzącym tygodniu urodziny obchodzą: 

Karolina Kępka (urodzona 26 marca). Radna Rady Miejskiej w Łodzi. Osoba niezwykle otwarta i pracowita. W obecnej kadencji Rady przewodniczy pracom Komisji Kultury, ponadto bierze aktywny udział w pracach Komisji Edukacji oraz Komisji Ładu Społeczno–Prawnego.

Małgorzata Adamczak (urodzona 27 marca 1971 w Kościanie). Poseł na Sejm RP. Absolwentka Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Posiada spore doświadczenie nabyte w czasie sprawowania licznych ważnych funkcji publicznych. Zanim uzyskała mandat poselski zasiadała m.in. w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Senacie RP. W obecnej kadencji parlamentu realizuje się na forum Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także licznych zespołów i delegacji parlamentarnych.

Wojciech Saługa (urodzony 27 marca 1969 w Jaworznie). Poseł na Sejm RP. Ukończył Ekonomikę i Organizację Produkcji Przemysłowej na Wydziale Ekonomiki Produkcji Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Posiada duże doświadczenie samorządowe, zasiadał m.in. w radzie miejskiej rodzinnego Jaworzna, a następnie pełnił funkcję zastępcy burmistrza tegoż miasta. W ostatnich wyborach parlamentarnych, startując z okręgu numer 32 (Sosnowiec) uzyskał ponad 26 000 głosów poparcia.

Bożena Ziemniewicz (urodzona 27 marca 1956 w Łodzi). Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego. Osoba niezwykle otwarta, ciepła i pracowita. Łódzki przedsiębiorca. Założyciel słynnej szkoły języków obcych BRITISH CENTRE. Intensywnie działa na forum Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. W sejmiku zasiada w Komisji Nauki, Kultury i Sportu (gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącej), Komisji Kontaktów z Zagranicą i Współpracy Regionalnej oraz Komisji Rewizyjnej.

Z okazji urodzin redakcja portalu www.lubiepo.pl życzy dalszych sukcesów, zarówno w życiu zawodowym jak i poza min, życiowego szczęścia oraz niesłabnącego, wiosennego optymizmu.

 Autor: Wojciech Zwoliński