Robert Tyszkiewicz, szef Regionu Podlaskiego PO RP. Plany, wyzwania i oczekiwania

Foto: BPRT

Foto: BPRT

Specjalnie dla czytelników serwisu lubiePO.pl, Robert Tyszkiewicz nowo wybrany Przewodniczący PO w Regionie Podlaskim, prezentuje plany i wyzwania jakie stoją przed strukturą partii w regionie.

Najpoważniejsze wyzwanie, jakie stoi przed podlaską Platformą, to perfekcyjne przygotowanie się do dwuletniego maratonu wyborczego, który rozpocznie się wiosną. Wybory w naszym regionie to dla PO zawsze wyzwanie szczególne, dlatego wszystkie moje działania będą mu podporządkowane. Najistotniejsze będą przyszłoroczne wybory samorządowe. Wiedząc o tym, chcę utworzyć Forum Samorządowe PO, otwarte dla samorządowców bezpartyjnych, by w szerokim gronie ustalać najistotniejsze dla rozwoju regionu kwestie.

Silny mandat, jaki otrzymałem od delegatów na zjeździe, pozwala mi również optymistycznie myśleć o odbudowaniu współpracy w podlaskiej Platformie, o jej swoistej reintegracji. Tylko zjednoczona organizacja może odnosić sukcesy wyborcze.

Zależy mi, by Platforma Obywatelska aktywnie uczestniczyła w debacie o przyszłości regionu. Będziemy prezentować nasze pomysły na przyszłość Podlasia – i wyjdziemy z nimi do mieszkańców, by poprosić ich o opinie i uwagi. Chcemy pokazać, że to właśnie PO jest gwarantem harmonijnego przejścia z pierwszej do drugiej perspektywy finansowej Unii Europejskiej i zachowania szybkiego tempa rozwoju.

Będę rozwijał również aktywność Platformy w kierunku wschodnim – Podlaskie to region przygraniczny, współpraca z naszymi wschodnimi sąsiadami to jeden z naszych priorytetów rozwojowych. Mamy tu już narzędzia stworzone przez rząd Donalda Tuska – mam na myśli dyplomację samorządową, którą wprowadzamy od dwóch lat i która daje możliwość realizowania projektów transgranicznych przez podlaskich samorządowców.

Robert Tyszkiewicz, Przewodniczący Regionu Podlaskiego PO RP