Facebook: Platforma Obywatelska – członkowie i sympatycy, ma już ponad 2001 członków…

Autor: KD

Autor: KD

Prawie rok temu grupa studentów i jednocześnie sympatyków Platformy Obywatelskiej założyła na Facebooku grupę Platforma Obywatelska  – członkowie i sympatycy*. Dziś dołączył do niej 2001. sympatyk partii.

Choć można powiedzieć, że 2001. osobowa grupa jest niewielka podług oficjalnego funpage`u partii, a ten liczy ponad 42 tysiące osób, jednak warto o niej wspomnieć bo jest to jeden z pomysłów pro-PO powstałych oddolnie z inicjatywy sympatyków partii.

Konkurencja polityczna Platformy jest bardzo aktywna w Internecie. Niestety prowadzony przez nią dyskurs polityczny przypomina bardziej bełkot niż odpowiedzialną dyskusję i często bardziej wprowadza w błąd niż wyjaśnia rzeczywistość dookoła nas. Chcieliśmy walczyć z tym, stworzyć miejsce zdroworozsądkowego spojrzenia na świat i tak powstała nasza grupa. Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania… – mówi jeden z pomysłodawców grupy i jednocześnie dodaje, że grupa Platforma Obywatelska – członkowie i spymatycy, to jedno z nielicznych w Internecie miejsc, gdzie można wymienić się poglądami z wieloma osobami, które mają realny wpływ na kształt rzeczywistości w Polsce a także dowiedzieć się na temat aktualnej działalności członków PO. Każdy może się przecież wypowiedzieć.

Do naszej grupy należą (i często aktywnie się udzielają) członkowie, sympatycy z całej Polski, a wśród nich parlamentarzyści, samorządowcy czy członkowie rządu – dodaje nasz rozmówca.

- Grupa to fantastyczny sposób wymiany myśli i pomysłów, a także forma transferu wiedzy i doświadczeń pomiędzy członkami oraz sympatykami PO. Dzięki temu jesteśmy bliżej siebie – mówi radny Rady Miejskiej w Łodzi Paweł Bliźniuk. Ta grupa to po prostu świetna inicjatywa – nic dodać, nic ująć – dodaje Paweł Łacny, wiceprzewodniczący koła PO Kłobuck. W podobnym tonie wypowiada się Ola – symaptyczka PO – Dla mnie największym atutem tej grupy jest jej ogólnopolski charakter. Na co dzień nie mamy przecież możliwości, by się kontaktować z innymi członkami PO z miast, powiatów, ba, regionów. To fajne doświadczenie pokazuje, jak wiele nas łączy mimo odległości.

- Jestem zwolenniczką PO od zawsze. Chcę żyć i pracować w normalnym kraju. W grupie możemy rozmawiać, ganić co złe ale też chwalić co zostało zrobione i co jest dobre. Kaczyńscy stworzyli jak w Sevres model „prawdziwego polaka”: 20% anachronizmu, 20% ksenofobii, 20% zaściankowości, 20% mściwości, a reszta to kompilacja różnych kompleksów i wmówili swoim wyborcom, że na tym polega patriotyzm i droga dla Polski. Ja uważam inaczej i dlatego tu jestem – mówi pani Anna, w grupie prawie od samego początku.

Zdaniem Igora Klara, przewodniczącego Koła Miejskiego PO w Starachowicach, to cenna inicjatywa. Wzajemne POznawanie się, wymiana poglądów i doświadczeń, integracja wewnętrzna, szybki przepływ ważnych informacji. Good job! Po prostu…

Jeżeli jednak ktoś myśli, że grupa to miejsce wiejące nudą, w której nie ma miejsca na często ostre polityczne dyskusje lub krytykę – jest w błędzie. Konstruktywna krytyka jest równie ożywcza co potrzebna. Fajne miejsce nawet na pyskówki (w granicach normy ;-)). Nawet tacy jak ja, freaki artystyczne, którym zależy na Polsce, mogą się tu pospierać o ważne rzeczy… – mówi znany łódzki muzyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny Sławomir Macias i zaraz dodaje z charakterystyczną dla siebie swadą – A, że PO często ostatnio potrafi się zamotać to taki oddolny kop do roboty jest ważny, bo bez tego może być groźnie… (No chyba, że Macierewcz sam załatwi PiS swoimi ,,expertami”, ale to przecież nie o to chodzi).

A zatem w grupie po prostu trzeba być. W pewnym momencie uznałam, że właściwie obecność w Grupie gwarantuje wiedzę z tych wszystkich interesujących mnie obszarów, które dotyczą „naszego” życia publicznego – wtrąca Bożena Ziemniewicz, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego. Fantastyczne jest to, że poprzez Grupę poznałam też świetnych ludzi, bardzo zaangażowanych w jej „życie”. Choć założona przez młodych, szybko stała się Forum wypowiedzi dla wszystkich. Na co dzień, kiedy w swoich środowiskach czas spędzamy na wiecznej bieganinie pracowo-domowej, kontakt z ludźmi z Grupy daje poczucie, że nie jest się w swoich poglądach i przeświadczeniach osamotnionym – a to ważne. Bardzo się cieszę, że jest nas już ponad dwa tysiące!

- Ponad 2000 członków to na Facebooku raczej osiągnięcie więc należy pogratulować pomysłu. Nie mniej jednak brakuje mi tu nieco więcej humoru, bo przecież humor czy satyra to bardzo skuteczne narzędzia… Poza tym podoba mi się pewna kultura, dyskusje są najczęściej prowadzone w umiarkowanym, mało agresywnym tonie a to dobrze - mówi Andrzej Pieniazek, sympatyk partii. Podsumowując, to dobra grupa, na poziomie i należy ją dalej rozwijać, ale nieco bardziej „reklamować” .

Przyłączamy się do tych słów… POwodzenia Panie i Panowie Platformersi!

Grupę znajdziecie Państwo TUTAJ!

Autor: KD

* Niezależny Serwis Sympatyków Platformy Obywatelskiej – lubiePO.pl objął grupę swoim patronatem